Проєкт з дистанційного обстеження знищеного житла на окупованих територіях масштабують - Мінреінтеграції

Експериментальний проєкт щодо дистанційного обстеження знищеного житла на тимчасово захоплених росіянами територіях. Про це йшлося під час чергової наради з питань житла для внрутрішньо переміщених осіб під головуванням віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук, повідомляє в Телеграмі з Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Мова йшла про пілотний проєкт, який дає змогу підтвердити руйнування житла на ТОТ і територіях бойових дій за допомогою дистанційного зондування Землі – аерозйомки. Свого часу його реалізація розпочалася з Мелітополя.

Цей інструмент дає можливість зафіксувати зруйноване житло на таких територіях і внести його у Державний реєстр нерухомості для подальшої виплати компенсацій власникам.

Внесення зруйнованих об’єктів до реєстру здійснюватимуть комісії, створені при виконавчих органах місцевого самоврядування або при обласних військових адміністраціях після отримання аерознімків.

Донедавна обстеження та реєстрація пошкодженого житла могла відбуватися тільки на підконтрольній Україні території.

В ході обговорень представник від Мінвідновлення поінформував присутніх про підготовку проєкту постанови, яка дозволить масштабувати дистанційне зондування Землі.

Наразі документ перебуває на етапі погодження центральними органами виконавчої влади. Після отримання висновків і зауважень Мінвідновлення направить його на розгляд до Уряду.

"Дуже добре, що напрацьовано рішення, яке дозволить масштабувати цей експериментальний проєкт. Адже наразі головним є зафіксувати численні руйнування, яких ворог завдав нашим містам, і не дати йому змоги приховати ці злочини. Зібрана доказова база зможе бути використана у Міжнародному реєстрі збитків для їх відшкодування", – заявила Верещук.

Статті

Країна
13.09.2024
16:15

Зростання цін та гривня: спокій зі знаком питання

Зберігши свою облікову ставку на рівні 13%, Національний банк України сигналізував: до кінця року різкого зростання цін у країні не очікується. А отже, і обвалу гривні.
Країна
12.09.2024
16:21

Україна нарощує виробництво дронів: проблеми та виклики

73% опитаних виробників сектору ОПК не бачать жодних кроків від держави щодо покращення умов ведення оборонного бізнесу в Україні.
Світ
11.09.2024
19:13

Про далекобійні ракети, сучасні винищувачі, дипломатію і трибунал над Путіним і Лавровим. Огляд західних медіа

Західні союзники спочатку опираються закликам надати більш сучасне обладнання, тільки щоб погодитися на багато місяців пізніше. Такий перервний потік давав українським військовим менше часу на інтеграцію складного і потужного озброєння, залишивши...
Всі статті