Прокурор суду в Гаазі вірить, що ПАР заарештує путіна, якщо він прибуде на саміт БРІКС

Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі Карім Хан заявив, що ПАР має дотриматися міжнародного права, якщо російський диктатор путін прибуде на саміт БРІКС у серпні. Про це повідомляє DW Главное.

"ПАР протягом десятиліть відчувала на собі злочин проти людства, злочин апартеїду, я не думаю, що їй потрібні мої повчання", - сказав прокурор Хан, відповідаючи на запитання CNN про можливий приїзд путіна в Йоганнесбург.

За словами Хана, країна добровільно стала учасницею МКС і знає, що означає закон.

Повідомляється також, що росія відхилила прохання президента ПАР Сиріла Рамафоси про те, щоб російську делегацію на саміті БРІКС у серпні замість путіна очолив глава МЗС Лавров. Про це повідомляє російське агентство РБК, посилаючись на інтерв'ю віце-президента країни Пола Машатіле місцевій газеті Mail&Guardian.

За цими даними, Машатіле визнав: влада ПАР "розуміє, що пов'язана Римським статутом" і "була б рада", якби путін не приїхав. При цьому Індія і Бразилія відкинули варіант перенесення саміту в Китай, додав він.

У березні ордер на арешт путіна й уповноваженої з прав дитини в РФ Марії Львової-Бєлової видав Міжнародний кримінальний суд у зв'язку з їхньою участю в незаконній депортації українських дітей до росії. ПАР входить до юрисдикції МКС і в теорії має заарештувати путіна на своїй території.

Статті

Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Всі статті