Президентка Єврокомісії відвідає Київ у День Європи

У Європейській комісії привітали заяву України щодо відзначення 9 травня Дня Європи та підтвердили, що в цей день президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здійснить візит до Києва. Про це заявив речник Єврокомісії Ерік Мамер на брифінгу 8 травня, пише "Укрінформ".

"Завтра президентка буде в Києві, де зустрінеться з Президентом Володимиром Зеленським та підтвердить непохитну підтримку України з боку ЄС. Цей візит відбудеться в День Європи, – сказав Мамер. – У цьому контексті ми щиро вітаємо заяву Президента Зеленського, що 9 травня віднині буде відзначатися як День Європи і в Україні".

Він також повідомив, що візит фон дер Ляєн в Україну буде зосереджений на всіх вимірах відносин між ЄС і Україною, зокрема у контексті процесу розширення ЄС. Водночас на цьому етапі Єврокомісія не має наміру надавати деталі щодо оцінки прогресу України на цьому шляху, оскільки висновки має робити Рада ЄС.

"Як ви розумієте, з міркувань безпеки ми будемо дуже стриманими щодо деталей цього візиту", – сказав речник.

Раніше повідомлялось, що відтепер 9 травня українці святкуватимуть День Європи – Зеленський підписав відповідний указ.

Статті

Світ
11.05.2024
10:03

"Майбутнє українського Донбасу видається все більш похмурим". Західні медіа про Україну

...Китайці, ймовірно, вирішили, що погрози Байдена були блефом. У березні 2023 року Сі відвідав Кремль, зухвало демонструючи солідарність з Путіним. Це виявилося переломним моментом у війні Москви, фактично перетворивши конфлікт на опосередковану...
Країна
09.05.2024
14:20

Тінь Медведчука: запорізька руда та вугілля Донбасу

В.Медведчук займається звичними для себе речами. Як і раніше в Україні, це "розпил" державних грошей (тепер із федерального бюджету) та рейдерство. Кумівство з путіним дозволяє робити це безкарно.
Світ
08.05.2024
09:59

Зобразити те, що важко уявити. Подорож колишніми нацистськими таборами смерті у Польщі

"Хоча близько половини єврейських жертв справді загинули в таборах, інша половина так і не потрапила до таборів смерті, — розповідає він. — Вони померли від голоду і хвороб у гето або були вбиті в містах і селах, де вони жили".
Всі статті