Президентка Угорщини подала у відставку після помилування засудженого у справі про сексуальне насильство в дитбудинку та гнівного допису Орбана

Президентка Угорщини Каталін Новак подала у відставку 10 лютого після величезного суспільного резонансу, який її рішення щодо помилування чоловіка, засудженого як співучасника за приховування справи про сексуальне насильство в дитячому будинку. Про це повідомило угорське видання Index 10 лютого.

"Я зробила помилку. Рішення про помилування і відсутність обґрунтування могли викликати сумніви. Тут немає і не може бути сумнівів. Я б ніколи не помилувала нікого, хто жорстоко поводиться з дітьми. Захист дітей - це наш спільний обов'язок", - сказала Новак.

Новак додала, що як угорка очікує від нового президента, що він не буде робити помилок, а якщо зробить, то візьме на себе відповідальність, навіть пішовши у відставку з посади.

"Я прошу вибачення у тих, кого я образила, і у всіх жертв, які, можливо, відчули, що я не підтримала їх", - сказала Новак.

Зазначається, що новий президент Угорщини має бути обраний парламентом протягом 30 днів після закінчення терміну її повноважень.

Перед цим угорський прем'єр Віктор Орбан опублікував у Facebook відеозвернення, в якому заявив, що "для злочинців-педофілів не може бути помилування".

"Від імені уряду я подав поправку до Конституції, яка унеможливить помилування особи, яка вчинила злочин проти неповнолітньої дитини", - цитує Орбана угорське видання.

Уточнюється, що скандал, який розгорівся нещодавно, пов’язаний із рішенням Каталін Новак помилувати близько двох десятків людей у квітні 2023 року, напередодні візиту Папи Римського. Серед них виявився заступник директора дитячого будинку, який допомагав колишньому директору приховувати злочини. Директор був засуджений до 8 років ув'язнення за сексуальне насильство над кількома неповнолітніми хлопчиками в 2004-2016 роках. Опозиційні партії Угорщини після цього зажадали відставки Новак. Напередодні щонайменше тисяча людей вийшла на протест у Будапешті, вимагаючи відставки Новак.

Раніше Кулеба розповів, чи погоджується він з ярликом "проросійські" щодо Сіярто й Орбана.

Статті

Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Світ
10.04.2024
09:04

"Для захисту залишається мало що, крім молитви". Огляд західних медіа

"Якби це залежало від мене, я б перестріляла цих виродків... і стерла б Бєлгород з лиця землі"". "Гострі слова Тимохіної вражають, адже вона народилася в Росії і більшість її родичів досі живуть там, – зазначили у британському виданні.
Всі статті