Президентка Грузії виступила за введення обмежень для росіян, які масово прибувають до країни

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі у зверненні, присвяченому Дню незалежності, розкритикувала уряд за його політику щодо громадян РФ, які приїхали в країну, - пише "Медуза".

Зурабішвілі, зокрема, наголосила, що незалежність означає захист громадян з боку держави, а основи державності припускають, що країна управляється за правилами і законами, дія яких поширюється на всіх.

"Незрозуміло, чому не було вжито жодних заходів і розроблено правил для тих, хто масово прибув із Росії, та їхньої діяльності, особливо в таких галузях, як охорона здоров'я та освіта", - заявила президентка Грузії, додавши, що росіянам нині також можна "купувати нерухомість і не платити податки".

Зурабішвілі наголосила на віковічних традиціях гостинності та толерантності в Грузії, однак нагадала, що влада РФ під приводом захисту російськомовного населення нападала на сусідні країни.

Президент Грузії також знову заявила, що виступає проти відновлення прямого авіасполучення з Москвою. "Незрозуміло і прикро, коли ми сьогодні підраховуємо, скільки мільйонів принесе нам "подарунок польотів". Чи продається наша гідність за 200 або 300 мільйонів?!" - заявила Зурабішвілі.

Назвавши загалом зовнішню політику грузинського уряду незрозумілою, президентка зазначила, що, на її думку, Грузія дедалі більше віддаляється від Європи і може опинитися в ізоляції.

Статті

Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Всі статті