Президент США та голова Єврокомісії: "Ми солідарні з відважним народом України"

Президент США Джо Байден та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн після приватної бесіди у Вашингтоні 10 березня виступили перед репортерами та заявили про підтримку України. Про це повідомляє "Голос Америки".

«Два роки тому, – сказав президент Байден, – ми доклали зусиль до того, щоб розпочати нову еру взаєморозуміння між ЄС та США. Тоді я вам сказав, що часи змінилися порівняно з попередньою адміністрацією [США], і що ми розглядаємо ЄС як значне додавання до економічної та спільної безпеки. І ми солідарні з відважним народом України, надаючи йому допомогу у сфері безпеки та здійснюючи безприкладні санкції, які роблять важчими та перешкоджають здатності Путіна фінансувати та вести його війну в Україні».

«Кроки, які США та ЄС зробили за останні кілька років, – додав американський лідер, – зміцнили енергобезпеку [Заходу], його – нашу – економічну безпеку і, я б зазначив, нашу національну безпеку».

Урсула фон дер Ляйєн, у свою чергу, зазначила, що Сполучені Штати надали європейцям величезну допомогу, «коли ми хотіли покінчити із залежністю від російського викопного палива. Ви надали нам величезну допомогу, доставляючи більше ЗПГ (зрідженого природного газу – ред.), що допомогло нам упоратися з енергетичною кризою».

«Ми, як партнери, разом твердо підтримуємо Україну, її боротьбу за свободу та незалежність. Ми змушуємо Росію розплачуватись за цю жахливу війну. Ми тверді та єдині у захисті наших цінностей», – резюмувала голова Єврокомісії.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті