Президент США та голова Єврокомісії: "Ми солідарні з відважним народом України"

Президент США Джо Байден та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн після приватної бесіди у Вашингтоні 10 березня виступили перед репортерами та заявили про підтримку України. Про це повідомляє "Голос Америки".

«Два роки тому, – сказав президент Байден, – ми доклали зусиль до того, щоб розпочати нову еру взаєморозуміння між ЄС та США. Тоді я вам сказав, що часи змінилися порівняно з попередньою адміністрацією [США], і що ми розглядаємо ЄС як значне додавання до економічної та спільної безпеки. І ми солідарні з відважним народом України, надаючи йому допомогу у сфері безпеки та здійснюючи безприкладні санкції, які роблять важчими та перешкоджають здатності Путіна фінансувати та вести його війну в Україні».

«Кроки, які США та ЄС зробили за останні кілька років, – додав американський лідер, – зміцнили енергобезпеку [Заходу], його – нашу – економічну безпеку і, я б зазначив, нашу національну безпеку».

Урсула фон дер Ляйєн, у свою чергу, зазначила, що Сполучені Штати надали європейцям величезну допомогу, «коли ми хотіли покінчити із залежністю від російського викопного палива. Ви надали нам величезну допомогу, доставляючи більше ЗПГ (зрідженого природного газу – ред.), що допомогло нам упоратися з енергетичною кризою».

«Ми, як партнери, разом твердо підтримуємо Україну, її боротьбу за свободу та незалежність. Ми змушуємо Росію розплачуватись за цю жахливу війну. Ми тверді та єдині у захисті наших цінностей», – резюмувала голова Єврокомісії.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті