Президент Словаччини заявив, що надання систем ППО Україні призведе до того, що їх не вистачить для захисту НАТО

Президент Словаччини Петер Пеллегріні привітав рішення США посилити захист повітряного простору України, проте на саміті НАТО у Вашингтоні він висловив свої занепокоєння щодо можливих наслідків для країн східного флангу Альянсу від такої допомоги. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на Aktuality.

«Ще кілька одиниць протиповітряної оборони Україні означає, що країнам-членам НАТО їх не вистачить, і Словаччина, ймовірно, залишиться без ефективного захисту повітряного простору», — вважає глава словацької держави. 

Пеллегріні заявив, що для Словаччини як члена НАТО важливо посилити протиповітряну оборону східного крила. На саміті він планує обговорити можливості оборонної промисловості Сполучених Штатів та Європи для реалізації планів щодо загального захисту східного флангу за допомогою ППО. 

Президент країни також підтвердив, що Словаччина братиме участь у плані НАТО з фінансування України на 40 мільярдів доларів і внесе його у свої витрати на оборону.

Як повідомлялося, Словаччина приєдналася до ініціативи Чехії із закупівлі снарядів для України, але в "особливий спосіб". 

Статті

Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Донбас
14.07.2024
18:43

У "ЛНР" ніхто не хоче возити пасажирів навіть за 100 тисяч. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня відзначилися ЗМІ окупованої Луганщини. Легко і невимушено розповіли вони про те, як без діла припадають пилом у гаражах пасажирські автобуси, зразково-показово передані Росією для потреб жителів "ЛНР", як російські будівельні компанії...
Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Всі статті