Президент підписав закон про фінмоніторинг РЕРів в Україні

Президент Володимир Зеленський підписав закон про протидію відмиванню злочинних доходів та фінансуванню тероризму, - повідомляє РБК-Україна.

Законопроект глобально не змінює систему фінансового моніторингу України. Однак відтепер суб'єкти фінансового моніторингу повинні докладати ще більших зусиль до оцінки своїх "ризикових" клієнтів.

Зокрема, суб'єктам фінмоніторингу необхідно буде не тільки перевіряти статус PEP (Politically Exposed Persons, РЕРs, політично значимих осіб) на початку роботи, а й періодично взаємодіяти з клієнтами, щоб переконатися, чи вони не перестали бути РЕР. У цьому статус РЕР зберігатиметься безстроково, тому коло осіб, які підлягають перевірці, розшириться.

Слід зазначити, що ухвалення цього закону необхідне для початку переговорів щодо членства України в ЄС.

Як повідомлялося, Європейська комісія має намір подати 8 листопада позитивну оцінку прогресу, досягнутого Україною у поданні заявки на членство в ЄС, проте ця оцінка може містити додаткові умови на тлі майбутнього ухвалення рішення про початок переговорів щодо вступу з Києвом.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Всі статті