Президент підписав закон про фінмоніторинг РЕРів в Україні

Президент Володимир Зеленський підписав закон про протидію відмиванню злочинних доходів та фінансуванню тероризму, - повідомляє РБК-Україна.

Законопроект глобально не змінює систему фінансового моніторингу України. Однак відтепер суб'єкти фінансового моніторингу повинні докладати ще більших зусиль до оцінки своїх "ризикових" клієнтів.

Зокрема, суб'єктам фінмоніторингу необхідно буде не тільки перевіряти статус PEP (Politically Exposed Persons, РЕРs, політично значимих осіб) на початку роботи, а й періодично взаємодіяти з клієнтами, щоб переконатися, чи вони не перестали бути РЕР. У цьому статус РЕР зберігатиметься безстроково, тому коло осіб, які підлягають перевірці, розшириться.

Слід зазначити, що ухвалення цього закону необхідне для початку переговорів щодо членства України в ЄС.

Як повідомлялося, Європейська комісія має намір подати 8 листопада позитивну оцінку прогресу, досягнутого Україною у поданні заявки на членство в ЄС, проте ця оцінка може містити додаткові умови на тлі майбутнього ухвалення рішення про початок переговорів щодо вступу з Києвом.

Статті

Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Всі статті