Президент Чехії пояснив, як допомога України впливає на безпеку країн Вишеградської групи

Допомога Україні необхідна для безпеки європейських країн, заявив президент Чехії Петр Павел після саміту глав держав Вишеградської групи (V4 - Чехія, Словаччина, Польща, Угорщина) у Празі. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на  агентство Ceske noviny.

"Російська агресія зачіпає всіх нас, тому підтримка України вкрай важлива для нашої безпеки... Росію має бути притягнуто до відповідальності за втрачені людські життя і збитки, завдані Україні. Тому ми повинні рішуче продовжувати всіляко підтримувати Україну та її громадян, це в наших інтересах", - сказав Павел.

"За поточними розрахунками, для відновлення боєздатності Росії знадобиться щонайменше п'ять-сім років", - підкреслив президент Чехії, відповідаючи на запитання, пов'язане з потенційною загрозою для НАТО.

"З іншого боку, у розрахунках є багато змінних, які можуть змінити ситуацію. Це дійсно залежатиме від того, яким буде результат конфлікту в Україні", - сказав він.

Нагадаємо, Чехія планує заморозити всі державні активи РФ на своїй території.

Як повідомлялося, президент Чехії вважає, що "час грає на користь росії" і прикинув, коли можуть розпочатися переговори між Україною та РФ. 

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті