Прем‘єр Орбан вдягнув шарф з мапою "Великої Угорщини". МЗС України викликало угорського посла "на килим"

Прем'єр Угорщини Віктор Орбан потрапив у скандал, з'явившись на матчі збірної з шарфом, на якому була зображена карта "Великої Угорщини". 22 листопада МЗС України викликало посла Угорщини, повідомив речник відомства Олег Ніколенко.

"Пропаганда в Угорщині ідей ревізіонізму не сприяє розвитку українсько-угорських відносин. У МЗС України буде запрошено угорського посла, до відома якого буде доведено неприйнятність вчинку Віктора Орбана", - заявив Ніколенко.

Причиною для такої реакції стала поява угорського прем'єра перед матчем збірних Угорщини та Греції з шарфом, на якому було зображено карту "Великої Угорщини". На цій карті до складу Угорщини увійшла частина територій України, а також цілої низки країн ЄС – Австрії, Сербії, Словаччини, Румунії та Хорватії.

У Міністерстві закордонних справ очікують на офіційні вибачення з боку Угорщини. Також вимагають спростування зазіхання на територію України.

Нагадаємо, раніше МЗС України відповіло на заяви Орбана про те, що економіку ЄС вбивають санкції.

Статті

Донбас
10.12.2023
20:18

Як бойовик "ДНР" умовив Путіна брати участь у виборах президента. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу демонстрували свою причетність до найважливішої, на їхню думку, справи - висунення нинішнього російського диктатора кандидатом у президенти. Місцеві пропагандисти радісно повідомляли, що так званий спікер...
Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Всі статті