Прем'єрка Італії Мелоні приїхала до Трампа: говорили про допомогу Україні у війні з РФ - NYT

Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні неформально зустрілася з новообраним президентом США Дональдом Трампом в його гольф-клубі у суботу, 4 січня, повідомляє The New York Times.

Зазначається, що раніше Мелоні та Трамп висловлювали взаємну вдячність, і її поїздка є одним із перших візитів іноземного лідера до маєтку новообраного президента у Флориді після його обрання.

"Зустріч посилює надії прихильників пані Мелоні на те, що консервативний італійський прем’єр-міністр стане головним союзником пана Трампа в Європі", - зазначає видання.

Значна частина цієї ролі могла б включати посередництво в напруженості між іншими європейськими лідерами та Трампом, який погрожував почати торгову війну з континентом, а також зменшити американську підтримку деяких країн НАТО та України у її війні з Росією.

Порядок денний зустрічі в суботу ввечері був незрозумілим, але спостерігачі очікували, що обидва лідери обговорять ці питання.

Ще одна можлива тема, на думку оглядачів, – затримання в Ірані відомої італійської журналістки Сесілії Сала.

Як повідомлялося раніше, німецький політик заявив, що Трамп проведе зустріч із російським диктатором путіним у березні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
04.02.2026
10:00

«Ніякого перемир’я. Треба розчавити укрофашистську гадину». Російські ЗМІ про Україну

"Ми не просто боремося з солдатом в окопі. Ми методично і професійно руйнуємо систему, яка дозволяє цьому солдату існувати як бойовій одиниці. Це складна, але вкрай ефективна робота"
Країна
03.02.2026
15:00

Чому у січні 2026 року ВПО залишилися без виплат, та що робити

Йдеться про сотні тисяч людей, які залишилися без грошей у зимовий період, у розпал війни та відключень електроенергії. Для багатьох із них припинення пенсії означає неможливість оплатити житло, ліки або базові потреби.
Світ
02.02.2026
18:29

“Зараз головна проблема – це сама кількість російських дронів”. Західні медіа про Україну і війну

Лише шість відсотків заявили, що надавали допомогу учасникам “спеціальної військової операції” Росії. Ілля Костюков, політичний активіст і адвокат з Бєлгорода, каже, що багато солдатів просять його допомогти їм розірвати військові контракти...
Всі статті