Прем'єр-міністр Естонії: Країни НАТО вже почали навчати солдатів ЗСУ в Україні

Деякі країни Північноатлантичного альянсу почали навчати українських військовослужбовців на території країни. Про це заявила в інтерв'ю газеті Financial Times прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

"Є країни, які вже навчають українських солдатів на полі бою", - сказала вона.

Каллас зазначила, що ці деякі держави роблять це на свій страх і ризик. Якщо російський снаряд влучить в інструкторів, це не означатиме застосування п'ятої статті НАТО, яка передбачає колективну відповідь у разі нападу на члена альянсу.

"Я не можу собі уявити, що якщо там хтось постраждає, то ті, хто послав своїх людей, скажуть: "Це п'ята стаття". Давайте вдаримо по Росії. Це працює не так, не автоматично. Подібні побоювання не виправдані. Якщо ви відправите своїх людей на допомогу українцям. Ви знаєте, що в країні йде війна, і ви потрапляєте в зону ризику", - додала вона. 

Каллас підкреслила, що для того, щоб Естонія почала навчання українських солдатів, Таллінн має отримати схвалення парламенту. "Це відкриті публічні дебати, але я думаю, що зараз нам не слід нічого виключати", - заявила прем'єр-міністр.  

Як повідомлялося, Естонія розглядає можливість відправки військ в Україну для "тилових робіт".

Статті

Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Всі статті