Прем'єр Італії образилася на Макрона, який не покликав її на зустріч із Зеленським, і вважає, що це погано позначиться на іміджі ЄС

Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні заявила, що візит президента України Володимира Зеленського до Парижу може вплинути на імідж всього Європейського Союзу. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю прем'єр-міністра Італії Джорджії Мелоні 10 лютого.  

За її словами, Італія являється однією з центральних країн Європейського Союзу. Тому той факт, що її не запросили на зустріч з президентом України Володимиром Зеленським до Парижу глобально не вплине на відносини Італії та Франції.

"Це не ставить під загрозу мої стосунки, але коли щось не так, я повинна про це сказати", - сказала Мелоні.

Вона зауважила, що всім країнам досить складно оперувати питаннями, пов'язаними з Україною. Однак, на зустрічі у Парижі із Зеленським було лише два лідери ЄС, а всі 27. І це може послабити підтримку України.

"Я вважаю, що вчора сила іміджу єдності 27-ми в Брюсселі не повинна була слабшати. У Парижі (із Зеленським - ред.) були два президенти, а не інші 25", - сказала прем'єр.

Мелоні вважає, що те, що її не запросили на зустріч із Зеленським, показало, що деякі країни не враховують інтереси Італії.

"Порівняно з тими, хто вважав, що італійська зовнішня політика - це просто поплескування по плечу і не врахування інтересів Італії, я вважаю, що інтереси Італії важливіші", - заявила вона.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2022 року президент України Володимир Зеленський провів переговори з прем'єр-міністром Італії Джорджією Мелоні щодо передачі ЗСУ систем ППО

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті