Представники Червоного Хреста не відвідували звільнених українських військових у полоні - Лубинець

Представники Червоного Хреста жодного разу не завітали до жодного з українських захисників у полоні. Про це 24 вересня у Telegram заявив омбудсмен з прав людини Дмитро Лубінець.

"Жоден із військовополонених, яких ми звільнили, не бачив представника Міжнародного комітету Червоного Хреста. Це порушення. На мій погляд, це невиконання мандата МКЧХ і ми маємо про це публічно говорити", - написав уповноважений.

Лубінець також заявив, що на початку жовтня планує зустрітися із керівництвом Міжнародного комітету Червоного Хреста у Женеві. Також Україна хоче порушити питання невиконання мандата МКЧХ щодо зустрічей із військовополоненими.

"Вони були при виході з "Азовсталі" наших героїв у Маріуполі і, згідно зі своїми мандатами, брали на себе зобов'язання це перевіряти, за цим стежити, моніторити цю ситуацію. Ми побачили, що цього взагалі не відбувалося", - додав Лубінець.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що серед звільнених із полону українських військових є ті, хто пережив теракт у Оленівці.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті