Представляйтесь "вагнерівцями" у разі ДТП: командування рашистів пояснило солдатам, як поводитися з цивільними в окупації

Російське командування наказує своїм підлеглим на окупованих частинах території України представлятись бійцями ПВК "вагнер", щоб перекласти відповідпльність за скоєні воєнні злочини. Про це повідомив СтатКом ЗСУ 10 березня, надавши фото лістовок.

"Керівництво "другої армії світу" поширює пам'ятку поводження з цивільними на тимчасово окупованих територіях України", - йдеться у повідомленні. 

Зокрема, у ній є рекомендації для російських військових по просуванню ворожих наративів під час спілкування з місцевими, дозвіл на проживання у пустуючому житлі цивільних та примусове відчуження їх автотранспорту. 

"У разі "нещасних випадків" чи смертельних/травматичних ДТП, скоєних окупантами у стані алкогольного сп'яніння за участі місцевих, для уникнення відповідальності наказує представлятись бійцями ПВК "вагнер".Очевидно, керівники армії рф обрали тактику перекладання відповідальності за скоєні воєнні злочини на “вагнерівців"", - зазначили у СтратКомі.

Акцентується, що наявність цих листівок - зайвий доказ систематичного нехтування росією правил ведення війни та наявність в армії окупантів суттєвих проблем з дисципліною через утворений дефіцит професійних військових у її лавах. 

"Кожен військовий злочинець рф має пам'ятати - його не врятують подібні папірці. Відповідальність неминуча", - додається у повідомленні.

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті