Правозахисники заявили, що росіяни влаштували тортури у підвалах ЗАЕС

Російські окупанти влаштували тортури у підвалах Запорізької атомної електростанції. Про це 26 серпня у Facebook заявили представники Східної правозахисної групи.

"На тимчасово окупованій РФ частині Запорізької області окупанти продовжують викрадати людей. Десятки нових випадків було зафіксовано в Енергодарі. За повідомленнями місцевих жителів, людей забирають у підвали ЗАЕС, де їх допитують, катують", - заявили правозахисники.

Окупанти переважно викрадають активістів, волонтерів та підприємців, а також простих мешканців, які не підтримують росіян.

Втім, викрадають і місцевих колаборантів. Повідомляється про "арешти" заступника гендиректора ЗАЕС з фізичної охорони та заступника начальника з фізичної охорони.

"Затриманих відвозять у підвали ЗАЕС, де надалі піддають тортурам - виливають під ноги розчин хлору в закритій камері, використовують тортури струмом, використовують удушення через целофанові пакети і так далі", - йдеться у повідомленні.

При цьому правозахисникам стало відомо, що кілька разів із території станції виїжджали мікроавтобуси з великими мішками. Швидше за все, в них окупанти пакували тіла.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у "ЛНР" катують дівчат через зв'язки з українськими військовими.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Донбас
08.03.2026
18:37

Back in the USSR. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в центрі уваги ЗМІ окупованого Донбасу був старт незаконних виборів до Державної думи країни-агресора в Донецькій і Луганській областях України і, звичайно ж, всенародне святкування 8 березня. Публікації на ці теми виразно пахли...
Всі статті