Працівників агросектору бронюватимуть від мобілізації. Будуть збирати врожай

Працівників українських агропідприємств бронюватимуть від мобілізації задля безпечного збору урожаю. Про це розповів в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час Black Sea Security Forum 15 червня, з посиланням на власного кореспондента пише "Суспільне".

"Перше - це автоматично пролонговані існуючі бронювання на три місяці без необхідності подавання жодного пакета документів. Друге - подальше бронювання буде надаватись на 12 місяців, до цього було шість. Третє, по певних професіях, наприклад, трактористи, агрономи, ветеринарні лікарі, є можливість бронювати ту кількість працівників, яка критично необхідна, при цьому отримуючи погодження від військових", - сказав Висоцький.

Він зазначив, що загальна норма бронювання, за словами міністра, до 50%, але по певних професіях можна подати клопотання з обґрунтуванням щодо збільшення цієї кількості.

За словами Висоцького, на певних напрямках кількість працівників зменшилась приблизно до 20%. Це означає, що зросло навантаження на решту, тому що велика частина працівників мобілізувалася. Найбільш потрібні, на думку Висоцького, і в агросекторі, і в Збройних Силах, представники це інженерних професій: трактористи, машиністи, інженери елеваторного обладнання.

Раніше у Верховній Раді повідомили, які підприємства зможуть бронювати до 100% працівників.

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті