Повітряні сили ЗСУ вперше офіційно показали розробку FrankenSAM, яка адаптувала "Бук" під RIM-7

Повітряне командування "Схід" вперше показало один з FrankenSAM - ЗРК "Бук" з ракетами RIM-7 Sea Sparrow, як ілюстрації до допису про бойовий шлях та звитягу українського зенітника, - пише Defense Express.

Видання нагадало, що про проєкт FrankenSAM для України від США вже було доволі детально відомо ще у жовтні 2023 року, а вперше свою ціль він збив ще у січні 2024 року, але досі не було офіційних фото з таким ЗРК.

"І хоча сама самохідна вогнева установка 9А310 прикрита маскувальною сіткою, деякі деталі інтеграції тепер стали відомі публічно. Зокрема пусковий механізм залишився оригінальним або з незначними змінами й замість ракет чотирьох ракет 9М38 він тепер вміщає аналогічну кількість RIM-7 у транспортно-пускових контейнерах", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з ракетами RIM-7 дальність дії "Бук" трохи скоротилась, бо більшість джерел вказує на її дальність у 20 км, в той час, коли втричі важча радянська ракета 9М38 має дальність до 30 км.

"Але слід зазначити, що головною проблемою є питання - де взагалі брати ракети 9М38, які якщо ще і виробляються - то лише у РФ. Тому перехід на RIM-7 - абсолютно прагматичне, та, як виявилось, доволі швидке рішення. Без якого всі ЗРК "Бук", які б залишились без ракет, можливо було ставити на склад, чи перероблювати у тягачі", - пишуть єксперти.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті