Посол США при НАТО заявила, що КНДР поставила в РФ більше тисячі контейнерів з боєприпасами

Американська сторона має інформацію, підтверджену супутниковими знімками про те, що Північна Корея поставила в росію більше тисячі контейнерів з боєприпасами. Про це заявила  посол США при НАТО Джуліан Сміт на брифінгу, повідомляє "УП".

 "У нас є нова інформація про те, що КНДР недавно поставила додаткові озброєння в Росію для застосування у війні проти України. За нашою інформацією, КНДР передала РФ понад тисячу контейнерів військового обладнання та боєприпасів.

Ми рішуче засуджуємо КНДР за передачу росіянам такого озброєння, яке, безсумнівно, буде використано для атак на український народ, українські міста, а також у подальшій незаконній війні РФ", - заявила Сміт.

Вона також повідомила про наявність супутникових знімків, на яких видно переміщення цих контейнерів з Північної Кореї в росію на вантажних суднах.

За її словами, у США вважають, що Пхеньян в обмін на боєприпаси хоче отримати від росії інші військові технології. Не виключено, що в цьому "списку бажань" Пхеньяна є винищувачі, ракети земля-повітря, бронетехніка, обладнання для виробництва балістичних ракет та інші озброєння.

Сміт підкреслила, що Сполучені Штати продовжать стежити за розвитком ситуації та виявляти будь-які спроби поставити в росію озброєння.

Нагадаємо, США розглядають співпрацю росії та Північної Кореї як вулицю з двостороннім рухом, яка стає дедалі небезпечнішою.

Як повідомлялося, США, Японія та Південна Корея підтвердили та засудили поставки зброї з КНДР до РФ. 

Також у Південній Кореї припускають, що КНДР могла передати РФ балістичні ракети малої дальності. 

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті