Посадовці ЄС шукають, як зберегти транзит газу Україною без Росії. Як партнер може бути Азербайджан - Bloomberg

Видання "Bloomberg" пише, що європейські посадовці ведуть переговори з українськими колегами про те, як зберегти постачання газу через українську газотранспортну систему після завершення контракту з "Газпромом", - пише "УП".

Один із можливих варіантів полягає в тому, щоб європейські компанії купували та закачували газ з Азербайджану до російських трубопроводів.

В кінці 2024 року, як відомо, спливає дія контракту з "Газпромом" про транзит через українську ГТС. У Києві категорично відкидали можливість його продовження. Це є викликом для тих небагатьох країн ЄС – зокрема Словаччини та Австрії – які ще продовжують отримувати російський газ через трубопровід.

За інформацією видання, європейські уряди та представники компаній говорять з українськими колегами про способи продовжити постачання газу цим шляхом. 

Один з варіантів, який нібито обговорюється – щоб європейські компанії закуповували газ в Азербайджану і він починав транспортуватися через російські труби у напрямку Європи. Це мало б зацікавити й Україну, оскільки вона отримує прибуток від транзиту і зацікавлена у тому, щоб система далі обслуговувалася і залишалася в робочому стані.

Теперішній очільник групи "Нафтогаз" Олексій Чернишов у спілкуванні з Bloomberg News відкинув якісь варіанти рішення, що означали б продовження співпраці з "Газпромом", але сказав, що купівля газу в Азербайджану "може мати майбутнє". 

Ідея з купівлею газу для Європи в Азербайджані теоретично може зацікавити й Росію, якби її оформили як "своп". Такі угоди у нафтогазовій сфері іноді застосовують – коли пальне неможливо фізично поставити з одного місця в інше. Азербайджан зараз, наскільки відомо, не має надлишкового виробництва газу і вже використовує наповну свої трубопроводи для експорту до Європи. Баку зацікавлений нарощувати експорт, але це потребує модернізації інфраструктури та нових довгострокових контрактів. 

Співрозмовники агентства кажуть, що ці розмови ще "на початковій стадії" і реальний рух почнеться ближче до кінця року, коли почне спливати час. 

Раніше вже з’являлися повідомлення про те, що Словаччина – одна з країн, які зберігають залежність від російського газу - почала шукати йому заміну в Азербайджані. 

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті