Понад півмільйона жителів Донеччини стали вже двічі переселенцями

Більшість внутрішньо переміщених місцевих жителів у Донецькій області - понад 500 000 осіб — переїхали в безпечніші місця в регіоні з 2014 року, тепер усі прямують ще далі на захід. Про це під час інтерв'ю з журналістом Kyiv Independent Олександром Хребтом повідомив голова Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін.

Вадим Філашкін зазначив, що Донецька обласна військова адміністрація створила десятки гуманітарних хабів у 17 областях України. 

«Щойно люди виходять з потяга, вони отримують фінансову допомогу. Далі приймаючий регіон піклується про їхнє розміщення та надає допомогу», - зауважив голова ОДА.

Проте є й ті, хто хоче залишитися вдома у прифронтових містах, доки російські війська наближаються. Зволікання з рішенням про евакуацію може призвести до смерті чи життя в умовах окупації.

«Мало хто (з тих, хто лишився) хоче евакуюватися. Для нас це проблема. Коли стане зовсім спекотно, люди звернуться за допомогою, але дістатися до них може бути неможливим», — сказав начальник Донецької ОВА, розповівши, що кілька місцевих жителів намагалися евакуюватися з Авдіївки, а російські війська відкрили вогонь по єдиному шляху евакуації.

Статті

Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Всі статті