Польський політолог заспокоює: зі зміною влади політика Варшави щодо України не зміниться

Після перемоги Кароля Навроцького у президентських виборах не варто очікувати радикальних змін у політиці Польщі щодо України. Так вважає політолог Інституту Центральної Європи, доцент Люблінського католицького університету доктор Анджей Шабачук, - повідомляє "Польське радіо".

На думку Шабачука, Кароль Навроцький пом'якшить свою позицію з цього питання після вступу на посаду.

«Обидва кандидати змагалися за голоси Конфедерації та Ґжеґожа Брауна — партій більш крайніх, та, на жаль, більш антиукраїнських. Я переконаний, що після вступу на посаду президента, позиція нового очільника держави буде ближчою до «Права і справедливості». Давайте, однак, пам'ятати, що на початку цієї війни Польща, незалежно від того, яка це була партія — чи то «Платформа», чи то «Право і справедливість», — передавала величезну кількість техніки, амуніції та боєприпасів. Нам не варто боятися якихось радикальних змін у політиці щодо України», — сказав Шабачук.

Як повідомлялося, за кандидата від «Права і справедливості» Кароля Навроцького проголосували 50,89% виборців, а за кандидата від Громадянської коаліції Рафала Тшасковського — 49,11%.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
01.02.2026
15:30

Реквієм за вугільною промисловістю Донбасу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу разом із московськими чиновниками, відрядженими Кремлем для керівництва «молодими республіками», та місцевими зрадниками імітували небувалі «успіхи» в розвитку економіки та обіцяли ще більш «вражаючі»...
Країна
29.01.2026
14:00

Фейкові перемоги російської армії, морська піхота під Покровськом, та енергетична криза — Іван Ступак про плани РФ

...Це виглядає як постійна спроба демонструвати позитивні результати. Бо на горі їх чекають. У них логіка проста: ні дня без результату, ні дня без захоплення.
Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Всі статті