Польські перевізники будуть цілодобово блокувати пункт пропуску «Шегині» вже відзавтра

Блокада польськими водіями продовжується на чотирьох пунктах пропуску на кордоні з Україною, від завтра навпроти ПП «Шегині» блокада триватиме цілодобово. Про це в ефірі телемарафону заявив речник ДПСУ Андрій Демченко, - пише Укрінформ.

«На жаль блокування руху продовжується. Це 4 напрямки – «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне» та з 23 числа додався ще напрямок пункту пропуску «Шегині» - «Медика». Треба розуміти, що це ті 4 напрямки, де кордон могли перетинати вантажівки вагою понад 7,5 тонни, бо інші пункти пропуску на кордоні з Польщею можуть приймати вантажівки на кордоні вагою до 7,5 тонни. Тобто та частина польських перевізників, яка блокує рух для вантажівок, вони чітко розуміли, що якщо вони вчинять такі дії на цих напрямках, то фактично такий рух для вантажів буде максимально заблокований. Станом на ранок сьогодні, за інформацією від польських прикордонників, на цих чотирьох напрямках в чергах на території Польщі в бік України перебувало десь 3,5 тисячі вантажних транспортних засобів, найбільше – навпроти пункту пропуску «Шегині», а також навпроти пункту пропуску «Рава-Руська», - повідомив Демченко.

Він також додав, що навпроти пункту пропуску «Шегині» учасники акції блокували рух з 23 листопада і до сьогодні в денний час (з 9.00 до 20.00 за польським часом), однак від завтра блокада триватиме цілодобово.

Відповідаючи на питання щодо ситуації на українсько-словацькому пункті пропуску, Демченко зазначив, що рух після відновлення досить інтенсивний.

«Рух відбувається інтенсивно як на в’їзд в Україну, так і на виїзд. За минулу добу близько 350 вантажних транспортних засобів перетнуло кордон на тому напрямку. Звісно, що через дії, які відбуваються на кордоні з Польщею, рух тут додався, і станом на ранок сьогодні 450 вантажівок на території Словаччини в бік України перебувало в очікуванні можливості перетину кордону. Також додалося і на кордоні з Угорщиною навпроти пункту пропуску «Тиса». Станом на ранок сьогодні знаходилось близько 600 вантажних транспортних засобів, які очікували на можливість перетину кордону, але також, на щастя, рух відбувається і на цьому напрямку», - повідомив Демченко.

Як повідомлялося, міський голова Львова Андрій Садовий закликав поляків припинити блокувати кордон із Україною. 

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті