Польські фермери поновили протест на КПП "Медика-Шегині"

На території Польщі відновилося блокуванням руху вантажівок навпроти пункту пропуску "Медика-Шегині". Польські фермери відновили акцію сьогодні, о 09:00. Про це в коментарі РБК-Україна повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко.

"За наявною інформацією, яку надавали польські прикордонники, сьогодні близько 09:00 на території Польщі на дорозі перед пунктом пропуску "Медика" (Республіка Польща), суміжному з українським пунктом пропуску "Шегині", поновилося блокування руху для вантажних транспортних засобів", - розповів Демченко.

За його словами, у зв’язку з цим ускладнення руху можливе як на виїзд з Польщі, так і на в’їзд.

Також він розповів, що на цьому напрямку зараз на в’їзд до України на території Польщі очікують близько 800 вантажівок. Водночас організатори таких дій на території Польщі не планують перешкоджати руху автобусам та легкового транспорту.

"Наразі прикордонники України вживають заходів щодо відстеження ситуації, уточнення взаємодії зі польськими колегами щодо порядку подальшого пропуску вантажного автотранспорту та категорії вантажів, які будуть пропускатися через кордон", - додав Демченко.

Прикордонники нагадують, що з 24 грудня 2023 року блокування руху вантажівок в пункті пропуску "Шегині-Медика" було призупинено. За цей час за добу на вʼїзд в Україну проїжджало близько 300 ваговозів.

Разом з тим у польських ЗМІ вже з'явилася інформація, що фермери із асоціації "Ошукане село" відновили блокування пункту пропуску у "Медиці".

"Ми хочемо підписати угоду, двосторонню угоду, тобто між міністерством і фермерами, якщо така угода буде підписана, протест буде призупинено якнайшвидше", - заявив лідер протестувальників Роман Кондров, передає Polsat News.

За його словами, цього разу акція протесту матиме більш жорстку форму - за годину пропускатимуть лише одну вантажівку з черги.

Водночас страйкарі визнали, що задоволені переговорами з урядом, який намагається домогтися, аби блокада була припинена.

"Ми задоволені переговорами і з міністром, і з воєводою. Але треба підкреслити, що щодо цих переговорів, які відбулися на кордоні, була створена лише робоча записка", - сказав Кондров.

Фермер зазначив, що протестувальники "очікують конкретних письмових заяв", тому вирішили відновити акцію.

Нагадаємо, напередодні уряд Польщі погодився виконати вимоги фермерів, які погрожували знову заблокувати кордон з Україною. 

Статті

Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Всі статті