Польські фермери почали акцію протесту на кордоні з Литвою, атмосфера поки що "мирна"

Польські фермери розпочали акцію протесту на трасі А5 на кордоні з Литвою.  Про це повідомляє литовське видання BNS.

Як повідомляється, 30-40 протестувальників спостерігають, як поліція і митниця перевіряють вантажівки, що приїжджають з Литви. 

Журналісти видання зазначають, що поки, як правило, справа закінчується пред'явленням документів, іноді оглядають вантаж. 

Як зазначається, українське зерно йде транзитом через Євросоюз у порти країн Балтії. Але польські фермери вважають, що насправді воно ввозиться з Польщі до Литви і тут же їде назад для продажу в ЄС уже під виглядом європейського (польські фермери кажуть, що це недобросовісна конкуренція; крім того, вони побоюються ввезення російського зерна під виглядом українського). 

Як повідомляється, акція триватиме тиждень. Спочатку фермери збиралися перекрити трасу, але владі вдалося домовитися про тотальні перевірки вантажівок.

Зі свого боку міністр транспорту Литви Марюс Скуодіс заявив, що атмосфера на кордоні здається мирною. Журналісти підтверджують, що заторів немає.

Проте генеральний комісар литовської поліції попросив тих, хто їздить до Польщі з економічних причин, найближчого тижня утриматися від таких поїздок.

Нагадаємо, раніше польські фермери пообіцяли 1 березня заблокувати пункт пропуску на кордоні з Литвою.

Статті

Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті