Польща визнає: без українських робітників багато компаній зіткнулися б із серйозними проблемами

"Мігранти є одним із стовпів розвитку польської економіки. Факти свідчать про те, що вони підтримують державний бюджет, створюють нові робочі місця, сприяють підприємництву та підтримують зростання ВВП. Про це заявили у Польсько-українській економічні палаті у Варшаві", - повідомляє "Польське радіо".

У повідомленні йдеться, що "без присутності громадян України багато компаній у Польщі зіткнулися б із серйозними проблемами".

"Кожен п’ятий заявляє, що брак іноземних працівників означатиме для них реальні бізнес-проблеми. Кожен десятий новий бізнес у Польщі заснований українцем, і кожен злотий, витрачений на програму 800+, повертається у більш ніж у п’ятикратному розмірі у вигляді податків та внесків", – наголосив Яцек Пехота, президент Польсько-української торгової палати, на відкритті конгресу «Спільне майбутнє».

Дані, зібрані Польсько-українською торговою палатою, стали відправною точкою для експертної дискусії під час панелі «Польща – вже дім чи все ще тимчасове робоче місце? Дилеми мігрантів з України», що відбулася під час 3-го Конгресу «Спільне майбутнє» щодо співпраці з Україною, організованого Міжнародним ярмарком у Познані. Польсько-українська торгова палата була контент-партнером заходу.

Зазначається, що між 2022 і 2024 роками українці заснували в Польщі 13 000 компаній та зареєстрували понад 80 000 приватних підприємців; кожне десяте нове підприємство в країні було створено з їхньої ініціативи.

Податкові надходження (без ПДВ) від громадян України у 2024 році склали 17,7 млрд злотих. Натомість витрати на соціальні та медичні виплати для громадян України у 2024 році склали всього 3,3 млрд злотих.

«Обговорення під час панельної дискусії показало, що міграція вже не є тимчасовим явищем, а постійним елементом польського ринку праці та економіки, і викликом для нас, експертів та осіб, які приймають рішення, є створення системних рішень, які перетворять присутність мігрантів на тривалу конкурентну перевагу для Польщі», – підсумувала Моніка Пйонтек, голова Комітету PUIG з питань ринку праці, міграції та демографії.

Як повідомлялося, президент Польщі підписав закон про продовження допомоги українцям.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
01.10.2025
01:00

"Кремль зазнав поразки": Володимир Фесенко про вибори в Молдові та перспективи реінтеграції Придністров’я

Перемога проросійських сил у Молдові була б вагомим аргументом для тих європейських політиків, які виступають проти розширення ЄС. І це, безумовно, зіграло б проти і європейської інтеграції Молдови, і проти європейської інтеграції України
Світ
30.09.2025
12:38

«Чиї ресурси вичерпаються раніше, той і програє». Російські ЗМІ про Україну

«З іншого боку, чому б і не використовувати Лукашенка в цьому питанні - адже він наш військовий союзник, хоча безпосередньо і не бере участі в російсько-українському конфлікті. Підходить для посередницької місії як ніхто інший».
Донбас
28.09.2025
20:02

Донецьк продовжує фестиваліти і фантазувати про досягнення «русского мира». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Інформаційне поле окупованої Донеччини минулого тижня було густо засіяне повідомленнями і репортажами з численних фестивалів, значна частина з яких гучно називалася «міжнародними...». Найважливішим мистецтвом для жителів Донецької області залишалося...
Всі статті