Польща вносить зміни в Конституцію для арешту заморожених російських активів у розмірі 1 млрд євро

У польському Сеймі представили законопроєкт щодо внесення змін до Конституції країни, які дозволять на законних підставах конфіскувати заморожені російські активи. Про це повідомило польське видання Wprost 25 травня.

"Проєкт стосується зміни статті 216(5) з метою виключення з конституційно визначеного ліміту державного боргу кредитів, гарантій та фінансових гарантій для фінансування оборонних потреб держави; доповнення статті 234a як підстави для вилучення Державним казначейством майна, яке перебуває під юрисдикцією Республіки Польща і щодо якого можна припустити, що воно використовується для підтримки російської агресії; вилучене майно буде використано в повному обсязі для підтримки жертв російської агресії", – йдеться в пояснювальній записці.

Зазначається, що законопроєкт представив член ради міністрів Польщі та член партії "Право та Справедливість" Лукаш Шрайбер.

"Вас не переконує те, що відбувається в російській Думі? Вас не переконують слова Дмитра Медведєва, який не бачить сенсу у продовженні дипломатичних відносин із Польщею, і те, що колишній уповноважений з прав дитини закликав до вбивства посла Польщі?" – цитує видання слова Шрайбера, з якими він звернувся до опозиції з парламентської трибуни.

Підкреслюється, що коштом конфіскованих активів пропонується фінансувати програми підтримки жертв агресії росії.

За словами Шрайбера, Польща вже заморозила власність російських олігархів на понад 1 млрд євро.

На даному етапі запропонований законопроєкт передано до спеціальної парламентської комісії, яка розглядає пропозиції щодо внесення змін до Конституції країни.

Раніше повідомлялось, що група конгресменів США закликала Байдена передати Україні заморожені активи російського Центробанку.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті