Польща вносить зміни в Конституцію для арешту заморожених російських активів у розмірі 1 млрд євро

У польському Сеймі представили законопроєкт щодо внесення змін до Конституції країни, які дозволять на законних підставах конфіскувати заморожені російські активи. Про це повідомило польське видання Wprost 25 травня.

"Проєкт стосується зміни статті 216(5) з метою виключення з конституційно визначеного ліміту державного боргу кредитів, гарантій та фінансових гарантій для фінансування оборонних потреб держави; доповнення статті 234a як підстави для вилучення Державним казначейством майна, яке перебуває під юрисдикцією Республіки Польща і щодо якого можна припустити, що воно використовується для підтримки російської агресії; вилучене майно буде використано в повному обсязі для підтримки жертв російської агресії", – йдеться в пояснювальній записці.

Зазначається, що законопроєкт представив член ради міністрів Польщі та член партії "Право та Справедливість" Лукаш Шрайбер.

"Вас не переконує те, що відбувається в російській Думі? Вас не переконують слова Дмитра Медведєва, який не бачить сенсу у продовженні дипломатичних відносин із Польщею, і те, що колишній уповноважений з прав дитини закликав до вбивства посла Польщі?" – цитує видання слова Шрайбера, з якими він звернувся до опозиції з парламентської трибуни.

Підкреслюється, що коштом конфіскованих активів пропонується фінансувати програми підтримки жертв агресії росії.

За словами Шрайбера, Польща вже заморозила власність російських олігархів на понад 1 млрд євро.

На даному етапі запропонований законопроєкт передано до спеціальної парламентської комісії, яка розглядає пропозиції щодо внесення змін до Конституції країни.

Раніше повідомлялось, що група конгресменів США закликала Байдена передати Україні заморожені активи російського Центробанку.

Статті

Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Всі статті