Польща внесла 25 млн євро у фонд ЄС для післявоєнного відновлення України

Уряд Польщі вніс 25 мільйонів євро до фонду ЄС, створеного Європейським інвестиційним банком (EBI) у 2023 році для відновлення України після війни. Про це повідомляє «Польское радио» з посиланням на заяву EBI.

Заступник глави МЗС Польщі Якуб Вісьнєвський у зв'язку з цим зазначив, що підтримка України вже давно є пріоритетом для Польщі, а після російського вторгнення зусилля в цьому напрямку активізувалися.

Зазначається, що наразі загальний розмір фонду становить 398,35 млн євро. До фонду зробили свій внесок Польща, Бельгія, Хорватія, Кіпр, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди та Іспанія.

Фонд є частиною ініціативи «ЄС для України» (EU4U). Фонд покликаний допомогти відновити українську інфраструктуру, зруйновану під час російського вторгнення, посилити економічне зростання країни. Наразі вже підтримано кілька проектів: 25 млн євро виділено на допомогу малому і середньому бізнесу в Україні, а також у Молдові, 50 млн євро - на нові поїзди метро в Києві. Серед інших запланованих проектів: ремонт пошкоджених будинків та доріг.

Як повідомлялося, Туск пояснив рішення Польщі про тимчасове призупинення приймання заяв про надання притулку.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
24.12.2025
12:00

«Українську енергетику добиває упертість Зеленського». Російські ЗМІ про Україну

"Є загальноприйняті принципи організації виборчого процесу. І мільйони громадян не можна позбавляти права голосу, навіть якщо вони і живуть десь за кордоном"
Донбас Країна
22.12.2025
23:59

Війна та люди. Що визначає майбутнє українського Донбасу

Від війни залежить, скільки громадян України виїдуть із регіону і чи буде їм кудись повертатися. Від людей - чи захочуть вони жити в країні, де їх вбиває РФ і стигматизують свої ж "національно свідомі" співвітчизники.
Донбас
21.12.2025
16:01

Про Пушиліна або добре, або нічого… Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня деякі публікації донецьких ЗМІ дуже нагадували надгробні промови. Місцеві та російські політологи, колеги по роботі, говорячи про ватажка «ДНР», з придихом розповідали, як чудово він минулого року керував «молодою республікою», як...
Всі статті