Польща, Угорщина та Словаччина запровадили односторонні обмеження на імпорт українського зерна

Польща, Угорщина та Словаччина вирішили запровадити односторонні обмеження  на імпорт українського зерна, попри рішення Єврокомісії не продовжувати ембарго. Про це повідомляє ЛІГА 16 вересня. 

Як повідомляється, рішення Варшави про заборону імпорту пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику – безстрокове. Воно набуло чинності з 16 вересня, наголосив міністр розвитку і технологій Польщі Вальдемар Буда.

Міністр також назвав рішення Єврокомісії помилковим. "Польський фермер передусім!" – наголосив він у соцмережі X.

Водночас Угорщина не лише запроваджує односторонні обмеження на ці товари, а й розширює їх до 24 видів української продукції. Про це повідомив міністр сільського господарства Іштван Надь у Facebook.

Забороняється імпорт м'яса великої рогатої худоби, свиней, овець та кіз, а також курячого м'яса, пшениці, жита, ячменю, кукурудзи (та продуктів з них), овочів, цукру та вина.

Утім, обмеження не поширюються на вантажі, які залишають територію країни впродовж 15 днів, тобто вважаються такими, що в'їхали в Угорщину для транзиту.

В інтерв'ю виданню Vilaggazdasag Надь пояснив, що країна була вимушена піти на такий крок через відсутність вільних сховищ. "70 відсотків обсягів зберігання було зайнято частиною врожаю цього та минулого року. Якщо після 15 вересня дешевий український імпорт знову наповнить ринки Центральної та Східної Європи, це позбавить вільних сховищ угорську кукурудзу та соняшник, які будуть зібрані до листопада", – сказав угорський міністр.

Для вирішення кризової ситуації на ринку він пропонує введення субсидій для транзитного збору. "Це дозволить українському експорту ефективно досягати як портів Північного моря, так і портів Адріатики. У такий спосіб українська сільськогосподарська продукція матиме можливість вийти за межі нашого регіону і потрапити до традиційних ринків, таких як покупці в Африці або на Аравійському півострові, де на неї чекають", – додав Надь.

Словаччина ж заборонить імпорт українських пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику до кінця року.

"Ми повинні уникати надмірного тиску на словацький ринок, щоб залишатися справедливими щодо вітчизняних фермерів. Водночас наш крок є реакцією на аналогічні дії Польщі та Угорщини", – цитує заяву уряду країни видання Dennik N.

Словацька влада обіцяє співпрацювати з Єврокомісією та країнами ЄС для пошуку загальноєвропейського системного рішення під час дії заборони та, в разі його ухвалення, скасувати заборону.

Утім Румунія висловилася про готовність розглянути український план регулювання експорту агропродукції, який має бути поданий до 18 вересня. Уже на основі цих пропозицій Бухарест обіцяє ухвалити остаточне рішення щодо односторонніх обмежень.

Як повідомлялося, у МЗС розкритикували країни ЄС за плани продовжити заборону на експорт зерна. 

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті