Польща показала нові можливості оборони: вперше запустила ракету, яка перевершує HIMARS

У Польщі відбувся успішний запуск керованої ракети CGR-080 із реактивної системи залпового вогню Homar-K. Про це повідомляє Army Recognition, - пише ua.news.

Зауважується, що цей запуск продемонстрував нові можливості польської оборони: ракета має дальність стрільби до 80 км, а це перевершує аналогічну американську систему HIMARS.

Homar-K є польською адаптацією південнокорейської системи K239 Chunmoo, яку було інтегровано з польським шасі Jelcz 8x8. У цій РСЗВ поєднано південнокорейські технології та інженерні розробки Польщі.


Основною особливістю Homar-K є модульність – це дозволяє використовувати широкий спектр боєприпасів, включно з керованими й некерованими ракетами.

Щодо ракети CGR-080, то вона є оснащеною системою точного наведення GPS/INS, що забезпечує кругову імовірну помилку (CEP) лише 15 метрів. Її фугасна боєголовка ефективна для ураження живої сили, легкоброньованої техніки та об’єктів інфраструктури.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
19.12.2025
09:00

Фінський досвід та уроки для України

Війну РФ проти України часто порівнюють із «Зимовою війною». Аналогій та паралелей справді багато. Але, хоча історія повторюється, вона ніколи не повторюється один до одного.
Донецьк
17.12.2025
22:10

Життя після шахти: як гірники Донеччини шукають себе після втрати копалень

«Я ледь зводив кінці з кінцями. Майже всі гроші уходили на оренду та продукти. Через це почались непорозуміння з дружиною. На жаль наша родина не витримала таких випробувань. Ми розстались..."
Світ
17.12.2025
12:03

«Прямо зараз потрібно кинути всі сили, щоб душити ворога». Російські ЗМІ про Україну

«Ми вже спостерігали, як адміністрація Дональда Трампа, зберігаючи загальну лінію на бажання припинити український конфлікт, змінювала переговорну позицію на протилежну. Київ розраховує, що спроба американської адміністрації натиснути на українську...
Всі статті