Польща почала підрахунок збитків від дій СРСР за Другу світову війну

Інститут військових справ Польщі розпочав роботу над підрахунком збитків, яких зазнала Варшава внаслідок дій СРСР. Зокрема, під час і після Другої світової війни. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Аркадіуш Мулярчик, повідомляє РБК-Україна з посиланням на PAP.

"Над такою доповіддю (про втрати, яких зазнала країна внаслідок дій СРСР, - ред.) працює Інститут військових справ. Це має бути ґрунтовне дослідження, яке покаже як весь аспект окупації, так і демонтаж (заводів, - ред.) із західних земель, подальшу експлуатацію польської держави, невигідні вугільні угоди. Це те, над чим ми працюємо, і такий звіт буде підготовлено", - заявив він.

Заступник міністра додав, що доповідь має бути так само ґрунтовно задокументована, як звіт про втрати Польщі внаслідок німецького нападу.

Напередодні глава Держдуми РФ В'ячеслав Володін заявив, що Польща має виплатити компенсацію росії у розмірі 750 млрд доларів за нібито звільнення від німецьких окупантів під час Другої світової війни.

 

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті