Польща готова допомогти Україні "ідентифікувати" чоловіків призовного віку - міністр оборони

Міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш заявив, що Польща готова допомогти Україні "ідентифікувати" чоловіків призовного віку, які втекли за кордон. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

В інтерв'ю телеканалу PolSat Косиняк-Камиш зазначив, що Варшава вже давно пропонувала Києву допомогу у виявленні серед українських біженців та іммігрантів тих, хто підлягає мобілізації. Конкретні форми цієї допомоги, за словами міністра, залежать від побажань української сторони.

"Я думаю, що багато наших співгромадян обурювалися й обурюються, коли бачать у кав'ярні молодих українських чоловіків і чують про те, яких зусиль нам коштує допомога Україні", - сказав Косиняк-Камиш.

"Не дивно й те, що ті українці, які перебувають на фронті, мають обґрунтовані претензії до своїх ровесників, які розсипалися по світу", - додав міністр.

Запитання телеканалу міністру було пов'язане з тим, що МЗС України цього тижня оголосило про припинення оформлення документів за кордоном громадянам України віком від 18 до 60 років. Цей крок пов'язаний з ухваленим нещодавно в Україні новим законом про мобілізацію.

За оцінкою статистичної служби Євросоюзу, у січні 2024 року в країнах ЄС перебувало приблизно 4,3 млн громадян України, зокрема приблизно 860 тис. чоловіків. Польща офіційно дала тимчасовий притулок 950 тисячам українців, і за цим показником вона посідає друге місце після Німеччини.

Як повідомлялося, Міноборони України дало пояснення щодо закону про мобілізацію.

Статті

Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Всі статті