Польща допоможе Україні, якщо Словаччина відключить електроенергію - Bloomberg

Польський уряд готовий збільшити експорт електроенергії в Україну, якщо прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виконає свою погрозу і відключить резервне постачання електроенергії в країну. Про це в неділю, 29 грудня, пише Bloomberg із посиланням на високопоставленого чиновника, який побажав зберегти анонімність, оскільки переговори мають приватний характер, - пише NV.

За його словами, Польща готова збільшити внутрішнє виробництво електроенергії з метою компенсувати будь-який дисбаланс, який виникне в системі України в разі дій Словаччини.

Журналісти нагадують, що раніше Фіцо пригрозив, що Словаччина припинить постачання електроенергії, якої Україна гостро потребує під час перебоїв в електромережах, викликаних російськими обстрілами.

«Братислава, як і раніше, залежить від дешевого газу від Газпрому, підриваючи зусилля Євросоюзу щодо зниження залежності від російських енергоносіїв», — пише Bloomberg.

Угоду про постачання російського газу через Україну в Європу було укладено в грудні 2019 року і вона закінчується 31 грудня 2024. Аналітики у сфері енергетики вважають, що навіть якщо буде досягнуто згоди щодо продовження транзиту через Україну, вона буде тимчасовою, оскільки комісія готує дорожню карту з припинення імпорту енергоносіїв з Росії.

Словаччина продовжує отримувати російську нафту трубопроводом Дружба, який проходить через територію України.

«Київ може припинити ці поставки як можливий крок у відповідь, якщо Словаччина припинить експорт електроенергії», — повідомляє агентство з посиланням на джерело, знайоме із ситуацією.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
20.08.2026
11:14

Громада Луганщини, територія якої повністю знищена. Як працює й гуртується спільнота Попасної

"Загальна кількість населення Попаснянської міської територіальної громади до повномасштабного вторгнення РФ на територію України становила 24600 осіб. Зараз на окупованій території Попаснянської громади залишилось близько 250 осіб".
Світ
19.08.2026
09:50

«Російському ведмедю варто було б якнайшвидше вийти з українського конфлікту». Російські ЗМІ про Україну

...Для його завершення можна йти на певні поступки Заходу, тільки вони не повинні зачіпати наші стратегічні інтереси. З Китаєм, на мій погляд, у нас зараз спільного більше, ніж з Україною, і псувати відносини зі Сходом нам зовсім не на руку.
Світ
17.08.2026
15:12

«Гонка ескалацій». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Київ нездатний вести повномасштабну боротьбу з корупцією - сигналом став вихід під заставу ексглави Офісу Президента України Андрія Єрмака, звинуваченого в легалізації злочинних доходів»
Всі статті