"Похмура угода, яка винагородить РФ". США більше не цікавить безпека України та Європи - The Telegraph

Російський диктатор Путін завжди хотів говорити про долю України не з Києвом, а з Вашингтоном, все інше було б приниженням. Про це пише британське видання The Telegraph у статті "Зараз це світ Путіна і Трампа".

"Нічого про Україну без України. Після вторгнення це було американською мантрою – обіцянка не вдаватися до гри Росії з розділення третіх країн між двома супердержавами. Більше ні", - пише видання.

Під час телефонної розмови, яку Дональд Трамп назвав "дуже продуктивною", він і Володимир Путін "домовилися, щоб наші відповідні команди негайно почали переговори".

Якщо так сталося, зазначає The Telegraph, то це велика перемога світогляду Путіна. Російський президент завжди вважав, що по-справжньому суверенними можуть бути тільки ті країни, які вирішують долі інших. Він завжди був сповнений рішучості того, що Росія буде однією з великих держав – разом із Сполученими Штатами та Китаєм – здатних розділити решту світу між ними.

"Але перемога его Путіна – це не те саме, що перемога у війні. Принаймні, це не повинно бути", - зазначає видання.

Голова Пентагону Піт Хегсет під час зустрічі з міністрами оборони країн НАТО в середу різко окреслив бачення миру президентом США.

За його словами, окупована територія не буде повернута Україні, маючи на увазі заморожування вздовж поточної лінії зіткнення. Україна не отримає ні членства в НАТО, ні гарантії безпеки за статтею 5. І абсолютно ніякі війська США не будуть залучені до миротворчих сил.

"Це похмура угода, яка винагородить Росію вкраденою землею та зробить Україну вразливою для другого нападу через роки", - зазначає The Telegraph.

Разом з тим, якщо Україна втримає Київ, Харків, Одесу, Херсон і Дніпро, залишиться вільною та стане процвітаючою, тоді можна буде сказати, що український народ переміг.

Згідно з іншого сценарію, Путін повернеться в Україну за кілька років, забере Харків і Київ. Потім він вторгнеться в країну НАТО, запевнивши, що Альянс не буде відповідати своїй риториці колективної оборони.

Тоді Британія та Європа житимуть у тому, що російські дипломати люблять називати "новою архітектурою європейської безпеки". Це буде місце, де пануватиме погляд Путіна на те, що сильні розділяють слабких.

"Ще є чим зайнятися, і похмурі, неминучі правила війни означають, що бойові дії на фронті лише посилюватимуться в міру наближення припинення вогню. Тим часом Британія та Європа повинні запитати, чи хочуть вони бути за столом – чи в меню. Настав час прийняття рішень", - резюмує видання.

Як повідомлялося раніше, Дональд Трамп після розмови з російським диктатором заявив, що планує зустрітись із Путіним у Саудівській Аравії.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті