"Погроза та шантаж". Заява комісара ЄС про збільшення допомоги Україні адресована Путіну – політичний експерт

Заява комісара ЄС про можливість подвоєння військової допомоги Україні, якщо Дональд Трамп не зможе переконати Путіна укласти мир, є політичним сигналом, спрямованим саме до Кремля, - вважає політичний експерт Андрій Городницький.

"Це конкретна пропозиція Путіну, щоб він пригальмував. Ми спостерігаємо за підвищенням ставок. Це певна погроза та шантаж: якщо ти, Путін, не зупинишся і не підеш на зустріч Трампу — завтра ми дамо Україні ще більше озброєння та можливостей. Це все направлено в бік Путіна", - сказав він "ОстроВу".

За його словами, заява з боку комісара Євросоюзу наразі є блефом.

"Але вже завтра це може перетворитися в реальні кошти, які рятуватимуть Україну. Трамп погрожував Путіну, я думаю, неодноразово, навіть у приватних розмовах, що Україна буде отримувати більше озброєння. До речі, під час передвиборчої кампанії Трамп прямо це казав. Потім, коли почалися прямі переговори з Путіним, все це зникло з публічного поля й перейшло у кулуарні домовленості. Але фактично ця "загроза" завжди існувала. Я впевнений, що особисто Путіну передавали цю інформацію", - зазначив Андрій Городницький.

Путін, за словами політичного експерта, сприйняв цю інформацію як блеф.

"Путін вирішив, що йому це не вигідно, бо він пообіцяв своїм виборцям зменшення підтримки України", - зазначив він.

Як повідомлялося раніше, Єврокомісар з питань оборони заявив, що ЄС зможе вдвічі збільшити допомогу Україні, "якщо Трамп не переконає Путіна укласти мир".

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.06.2025
15:00

Три відтінки «русского мира», або день чужої країни. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головною темою ЗМІ окупованого Донбасу очікувано стало святкування Дня Росії. Завдання у місцевих пропагандистів було вельми складним. По-перше, треба було щосили показувати, що тимчасово непідконтрольні законній владі Донецька і...
Луганськ
14.06.2025
15:15

Щоденник матері 18-річного добровольця: поранення, сестра, біл-борди з загиблими

«Мамо, через них інші люди гинуть! У нас в учєбці нарік на кухні працював – це огидно! Ти приходиш після марш-броска, а тобі отаке суп наливає! Це огидно! Він займає місце, яке могла б зайняти адекватна нормальна людина з інвалідністю!»
Країна
12.06.2025
18:00

Нова базова соціальна допомога: хто, як та скільки зможе отримати

Із липня цього року в Україні стартує експериментальна програма — базова соціальна допомога. Це новий формат держпідтримки, який має замінити кілька чинних виплат і зробити систему прозорішою та простішою.
Всі статті