Подільники Кадирова нагородили його медаллю "Заслужений правозахисник Чеченської Республіки"

Голова Чечні Рамзан Кадиров отримав медаль "Заслужений правозахисник Чеченської Республіки". Про це повідомляє Радіо Свобода.

Медаль Кадирову розпорядився видати так званий "уповноважений з прав людини Чечні" – "за визначні заслуги у захисті конституційних прав та свобод громадян". А також "за мужність і принциповість у питаннях про національні інтереси чеченського народу, відданість традиційним цінностям та вірність обов'язку", йдеться у розпорядженні.

Аналогічні нагороди отримали мати та покійний батько Кадирова.

У повідомленні нагадується, що Кадиров очолює Чечню з 2007 року. Його неодноразово звинувачували у порушенні прав людини в республіці та за її межами. Правозахисники вважають його відповідальним за викрадення та вбивства тих, хто його критикує.

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну Кадиров став одним із головних пропагандистів війни. Він періодично звітує про відправлення на фронт найманців та загрожує президентові України Володимиру Зеленському. Євросоюз, США та інші країни ввели щодо Кадирова санкції.

Загалом у Кадирова понад три десятки офіційних урядових нагород - медалей та орденів. 2006 року він отримав звання "героя росії", а 2020 року путін присвоїв йому звання генерала росгвардії. Крім цього, у Кадирова є почесні звання "Заслужений працівник фізичної культури Чеченської Республіки" та "Заслужений будівельник Чеченської Республіки".

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті