Починається процедура імпічменту президентки Грузії Саломе Зурабішвілі

В Грузії починається процедура імпічменту президентки країни Саломе Зурабішвілі 16 жовтня. Про це повідомив проєкт Радіо Свобода "Ехо Кавказу".

"Конституційний суд Грузії заявив, що президентка країни Саломе Зурабішвілі порушила Конституцію, що дає дозвіл розпочати процедуру її імпічменту. Звернення депутатів грузинського парламенту про імпічмент підтримали шестеро членів Конституційного суду, троє виступили проти", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що тепер парламент у двотижневий термін має розглянути та поставити на голосування питання про усунення президента з посади у порядку імпічменту. Рішення про імпічмент мають підтримати щонайменше 100 депутатів парламенту.

Уточнюється, що подання про можливе порушення президентом Конституції ініціювали депутати правлячої партії "Грузинська мрія - Демократична Грузія". У партії вважають, що поїздки Зурабішвілі за кордон порушили 52-гу статтю Конституції Грузії, за якою президент здійснює представницькі повноваження у зовнішній політиці за згодою уряду. Саломе Зурабішвілі останніми місяцями бувала у Берліні, в Брюсселі. В її адміністрації заявляли, що її зустрічі з європейськими лідерами відбуваються "на підтримку надання Грузії статусу кандидата на вступ до ЄС".

Раніше повідмлялось, що президентка Грузії висловила впевненість у перемозі України над росіянами.

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті