По всій Росії стався масштабний збій у роботі інтернету

Масштабний інтернет-збій стався по всій Росії - не відкриваються сайти з доменом .ru: сервіси Яндекса, Мегафона, МТС, Ozon, Wildberries, Авіто, банків і багато інших, - пишуть роспаблики 30 січня.

Зазначається, що "це пов'язано із зупинкою роботи розширення, яке забезпечує перевірку автентичності сайтів - DNSSEC. У чому причина, невідомо". 

"Збій у Рунеті стався через проблеми з DNSSEC - набором розширень протоколу DNS, покликаного гарантувати достовірність і цілісність даних, пише "Код Дурова": "Завдяки йому в доменній зоні RU гарантується виняток ймовірності підміни IP-адреси в результаті атак". Повідомляється, що в доменній зоні RU перестали відкриватися сотні сервісів і сайтів", - також уточнюють у соцмережах.

Разом з тим, у пабліках почали поширюватися суперечливі версії причин НС. Одні стверджують, що російський Інтернет відключився внаслідок української операції "Шуліка". Інші - що це російські "навчання з перевірки можливості блокування інтернету і "небажаних" месенджерів".

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті