По 12 років увʼязнення присудили російським військовим, які утримували в "підвалі смерті" близько 400 селян на Чернігівщині

15 військовослужбовців РФ засуджено до 12 років позбавлення волі за жорстоке поводження з цивільними в селі Ягідному на Чернігівщині. Про це 11 березня повідомив Офіс Генпрокурора.

Доведено, що на початку березня 2022 року військові зс рф, перебуваючи в окупованому с. Ягідне Чернігівського району, позбавили волі та насильно утримували в підвалі Ягіднянської школи в якості «живого щита» 368 людей, серед яких 69 неповнолітніх. Таким чином, місцеві мешканці використовувались для прикриття командного пункту від можливих наступальних дій з боку Збройних Сил України. Через нелюдські умови утримання та ненадання необхідної медичної допомоги у "підвалі смерті" померло 10 цивільних осіб.

"За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального судового розгляду визнано винними 15 російських військовослужбовців у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб (ч. 1 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України). Кожного з них засуджено до 12 років позбавлення волі", - йдеться у повідомленні. 

Досудове розслідування здійснювалося слідчим відділом Управління СБУ в Чернігівській області.

Статті

Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Всі статті