По 15 років тюрми отримали троє бойовиків-зрадників з Донбасу

Ще троє бойовиків-зрадників, які проривалися до Покровська та Сіверська, отримали по 15 років тюрми. Про це повідомила СБУ у Телеграм 18 липня. 

"Завдяки доказовій базі Служби безпеки реальні терміни ув’язнення отримали ще троє зрадників, які воювали проти Сил оборони на східному фронті. Навесні цього року українські захисники взяли їх у полон під час спроб ворожого прориву на Покровському та Сіверському напрямках", - сказано в повідомленні.

За матеріалами військової контррозвідки та слідчих СБУ суд призначив зловмисникам 15 років тюрми.

Зазначається що двоє із засуджених - мешканці тимчасово захопленої частини території Донеччини. На початку повномасштабної агресії РФ вони вступили до 9-го полку морської піхоти 1-го армійського корпусу Південного військового округу РФ. Там їх призначили на посади стрільців. Після нетривалих курсів бойової підготовки зрадників відрядили обстрілювати позиції українських військ під Красногорівкою.

Крім того, ворожі поплічники облаштовували фортифікаційні споруди для рашистів на передовій.

Згодом зловмисників перевели до 9-го мотострілецького полку окупаційних угруповань РФ, у складі якого вони потрапили у полон. 

Ще один зрадник - з тимчасово захопленої частини території Луганщини, який на початку лютого 2022 року вступив до 2-го армійського корпусу країни-агресора. У складі ворожих військ він брав участь у захопленні Попасної на Луганщині, а потім штурмував селище Верхньокам’янське на Сіверському напрямку. Там він разом з іншими рашистами намагався прорвати оборону українських захисників, але під час боєзіткнення потрапив у полон.

На підставі доказової бази слідчих Служби безпеки суд визнав бойовиків винними за двома статтями Кримінального кодексу України:

- чч. 1, 2 ст. 111 (державна зрада);

- ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Раніше повідомлялось, що підозру отримали полонені бойовики, які воювали проти ЗСУ на Донеччині й Луганщині. Одного вже засуджено до 15 років.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
26.08.2026
20:00

«Щоб завершити війну гідним миром, потрібно захопити більше територій». Російські ЗМІ про Україну

Історія переконливо показує, що такий підхід майже завжди виявляється геополітичним самогубством - наприклад, саме атаки німецьких підводних човнів на цивільні та торговельні судна змусили США вступити у Першу світову війну.
Країна
26.08.2026
13:33

Директор ЦРУ Реткліфф у Москві, переговори з РФ і здача Донбасу – аналіз експерта

Про те, що стоїть за візитом Джона Реткліффа до Москви, чи може він стати сигналом до нового етапу переговорів, наскільки реальним є припинення бойових дій до зими - "ОстроВ" поговорив із політологом, керівником Аналітичного центру "Об’єднана...
Світ
24.08.2026
14:15

«Корупція у владі на тлі руйнувань і жертв повітряної ескалації». Україна у фокусі світових ЗМІ

«Зростання кількості корупційних скандалів навколо людей з оточення Зеленського вже сприяло зниженню його рейтингу і викликало серйозне занепокоєння західних партнерів, які виділяють Україні мільярди доларів допомоги»
Всі статті