Пішов з життя відомий історик з Луганщини, голова обласного об’єднання "Просвіта" Володимир Семистяга. Прощання відбудеться у Вишгороді 1 жовтня

Відомий історик з Луганської області, голова Луганського обласного об'єднання ВУТ "Просвіта" ім. Тараса Шевченка Володимир Семистяга пішов з життя після тривалої важкої хвороби 29 вересня. Про це повідомив Інститут історії МВСПН Істфак "ЛНУ імені Тараса Шевченка" у facebook та інші колеги Семистяги 29 вересня.

"Сьогодні вночі в місті Вишгород після тривалої і важкої хвороби пішов із життя Володимир Федорович Семистяга - голова Луганського обласного об’єднання "Просвіта", багаторічний викладач і корифей "Істфаку", - сказано в повідомленні.

Семистяга мав відсвяткувати 75-річчя 15 листопада.

Зазначається, що Володимир Семистяга – український історик і громадський діяч, старший викладач кафедри історії України Луганського державного університету, член правління Луганської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Був головним редактором журналу "Бахмутський шлях". Заслужений працівник освіти України (з 2008 р.). Лауреат Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка (2016).

У 2014 році Семистяга 55 днів провів у полоні терористів "ЛНР". 

Як зазначають колеги, прощання з Володимиром Семистягою відбудеться 1 жовтня у Вишгороді: об 11:00 відспівування у капличці на території районної лікарні, о 12:00 поховання

"Володимир Федорович був не лише видатним науковцем і педагогом, але й палким захисником української культури та національної спадщини. Протягом десятиліть він вкладав свої знання, досвід і душу у виховання нових поколінь студентів, формуючи в них любов до історії рідного краю та України загалом. Його внесок у розвиток історичної науки та культурної просвіти на Луганщині неможливо переоцінити. Важко знайти людину, яка б настільки віддано служила науці й національним ідеям, незважаючи на складні обставини та життєві виклики. Він був для багатьох не лише викладачем, але й наставником, що завжди готовий був підставити плече і поділитися мудрістю. Його смерть - величезна втрата для наукової спільноти, студентів та всіх тих, хто мав честь знати його особисто", - пишуть колеги.

Раніше повідомлялось, що помер засновник видання "Дзеркало тижня" Володимир Мостовий.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна Світ
24.11.2025
09:36

"Це не документ, це - авантюра. Але є позитивні моменти": Сергій Гармаш про новий "мирний план" США

Зараз схожий ефект: хрін із нею з корупцією, - якщо йдеться про загрозу втрати національної гідності, то Міндіч відсувається на другий план. Отже, драматизація моменту вигідна нашій владі, і Зеленський, – давайте не забувати, – хороший актор.
Донбас
23.11.2025
17:50

Всеросійська (анти)наукова конференція і передчуття Нюрнберзького трибуналу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбулася так звана «наукова конференція», присвячена боротьбі з неонацизмом, українським, звісно. Оскільки цей пропагандистський захід проводився в «ДНР» вже втретє, його учасники, що називається на біс,...
Країна
20.11.2025
16:05

Житлова програма єОселя для ВПО та мешканців прифронтових територій: нові можливості та пільги

Восени 2025 року уряд суттєво модернізував програму єОселя, зробивши її більш доступною саме для внутрішньо переміщених осіб та мешканців прифронтових територій.
Всі статті