Підвищення виплат при народженні дитини до 50 тис. грн: уряд України схвалив проект закону

Уряд України схвалив проект закону, мета якого – запровадження широкого пакету комплексної та всеохоплюючої підтримки для українських родин з дітьми. Про це повідомляє "Урядовий портал".

Зокрема, проект закону передбачає створення умов для більш комфортного догляду за дитиною (наприклад, шляхом оплати для родини послуг з догляду за дитиною від 1 до 3-х років); суттєвого підвищення розміру виплат для сімей з дітьми; додаткову підтримку родин, які мають дітей з інвалідністю.

Окремий фокус проект закону робить на підтримці жінок, які народили дитину, ще не маючи професійного стажу. За даними Мінсоцполітики, у 2024 році кількість таких жінок становила 44% від всіх матерів, які народжували дітей. Діюча наразі система соціальної підтримки, на жаль, практично не передбачає для таких жінок та їх дітей підтримки на період відпустки по догляду за дитиною.

Проект закону передбачає підвищення розмірів низки «дитячих» виплат, зокрема:

На період вагітності та пологів та після народження дитини:

- підвищення одноразової виплати жінкам, які народили, до 50 тис. грн (наразі її розмір складає 10 320 грн).

- підвищення розміру допомоги для незастрахованих осіб - 7000 грн щомісяця (наразі розмір допомоги складає 25% від розміру прожиткового мінімуму, тобто 757 грн щомісяця).

- продовження виплати «Пакунок малюка». Батьки новонароджених продовжать отримувати натуральну допомогу «пакунок малюка» або грошову компенсацію у розмірі 7689 грн.

На період догляду за дитиною:

- допомога на догляд до досягнення дитиною 1 року як для застрахованих, так і для незастрахованих осіб.

- запровадження програми «єЯсла» на оплату послуг з догляду за дитиною після досягнення дитиною 1 року, щоби батьки мали вибір: доглядати дитину вдома до 3-х років, чи повернутися до роботи, скориставшись послугами з догляду за дитиною, за які заплатить держава (цільові кошти у розмірі 8 000 грн).

- якщо мама (або батько) вирішать доглядати за дитиною до трьох років, за ними збережеться сплата ЄСВ (Єдиний соціальний внесок - ред.) протягом всього цього періоду

При зарахуванні дитини до школи:

- програма «Пакунок школяра» – грошова допомога на придбання необхідного учню шкільного приладдя (канцелярських товарів), дитячого одягу та взуття на суму 5 тис. грн.

Також пропонуються додаткові інструменти підтримки для родин, які виховують дитину з інвалідністю.

Окрім загальнодоступних виплат і послуг, для них передбачено:

- надання послуги раннього втручання;допомогу для догляду за дитиною „єЯсла” у підвищеному розмірі (до 16 000 грн);

- соціальну послуга з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю;

- послуги асистента дитини або соціальна послуга супроводу під час інклюзивного навчання;реабілітаційні заходи тощо. 

Як повідомлялося, Уряд підтримав розвиток мережі "Центрів єдності" для українців за кордоном.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
13.07.2025
17:27

Пропагандисти красиво брешуть, що вбитий росіянами регіон повертається до життя. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу активно імітували процес відродження життя на руїнах "звільнених" російськими окупантами територіях, видавали бажане за дійсне і цитували місцевих жителів, які дякували Росії за те, що "жити стало цікавіше,...
Світ
09.07.2025
14:00

«Уявіть, якщо таліби теж захочуть на СВО». Російські ЗМІ про Україну

Можливо, Трамп думав, що зараз він махне чарівною паличкою і все - війська встануть, почнуться мирні переговори. Але реальність така, що якщо так станеться, то відразу ж почнеться накачування України новим озброєнням для продовження війни.
Луганськ
08.07.2025
15:00

«На їхньому фоні ми – вимираючий вид». Луганський щоденник

Багато неруських. Ми не звикли до такого. Торгують до упору, до темноти. Наші ні, не так, наші себе бережуть. А ці спритні, двожильні. У них не болить. Вони можуть по 12 годин на ногах бути, посміхатися. Їм родину годувати, квартиру сплачувати,...
Всі статті