Під Кураховим російські солдати воліють здаватися в полон, щоб уникнути повернення на штурмові позиції - Волошин

У зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" російські війська тільки за минулий тиждень втратили близько 9 тисяч осіб особового складу. А за останні 10 днів приблизно 50 окупантів здалися в полон. Про це 4 грудня повідомив речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин.

За його словами, російські солдати вважають за краще зберегти собі життя і обирають полон, оскільки в іншому разі вони після повернення в частину знову повертаються штурмувати позиції Сил оборони.

"Окупанти, здаючись у полон, обирають життя в полоні. Адже коли вони повертаються у свої підрозділи до своїх командирів, їм ставлять умови — або ми тебе знищимо, або ти повертаєшся далі штурмувати посадки", — розповів Волошин.

Він зазначив, що більшість із тих, хто вважає за краще скласти зброю, — це ті солдати, яких було мобілізовано нещодавно.

"Більшість тих, хто здається в полон, — це свіжомобілізовані та щойно засуджені. Є рідкісні випадки, коли у тих, хто зараз потрапляє в полон, від оголошення вироку до полону — менше ніж місяць", — зазначив спікер.

Також Волошин коротко розповів про оперативну обстановку на одній із найгарячіших ділянок фронту. За його словами, на Курахівському напрямку ситуація складна — минулої доби противник 44 рази намагався прорвати рубежі української оборони.

Для росіян важливо вирівняти лінію фронту, оскільки це дасть змогу перегрупуватися, вивести частину підрозділів для поповнень і зібрати ресурси для подальшого наступу.

Загалом на Покровському, Курахівському та Тимчасовому напрямках ЗС РФ стягують резерви й продовжують штурмувати позиції ЗСУ, застосовуючи артилерію.

Як повідомлялося, за листопад окупанти втратили понад 35 000 своїх військових у зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця". 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Всі статті