Під час Курської операції українські бійці взяли у полон 971 військового РФ - Генштаб ЗСУ

У Генеральному штабі Збройних сил України заявили, що для звільнення полонених з російських катівень Сили оборони невпинно наповнюють «обмінний фонд». Найрезультативнішою в цьому сенсі була Курська операція. Про це Генеральний штаб ЗСУ повідомляє у Фейсбук.

«Сьогодні завершився ще один обмін полоненими в рамках домовленостей «1000 на 1000». На Батьківщину повернулися 303 українці. Це воїни Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України та Державної спеціальної служби транспорту. Своїх рідних дочекалися матері, батьки, дружини й чоловіки, діти, брати і сестри. Дочекалися побратими» - ідеться у повідомленні.

У Генштабі зазначили, що для звільнення українських людей з російського полону  Сили оборони невпинно наповнюють «обмінний фонд» російськими солдатами та офіцерами.

«Найбільш результативною в цьому плані стала Курська наступальна операція. Так, у період з 6 серпня 2024 року по 25 травня 2025 року наші захисники взяли в полон 971 військовослужбовця Збройних сил РФ. Сили оборони України і надалі продовжують активні дії на території Курської області», - підкреслили в Генштабі і додали, що кількісно переважаючого противника можна перемогти лише нестандартними рішеннями.

«Курська кампанія стала саме таким несподіваним та асиметричним ходом, успішність якого визнана світом. Боротьба триває. Боротьба за наші території і наших людей. Україна своїх не кине», - підсумували у Генштабі.

Як повідомлялося, 25 травня Україна в рамках третього етапу обміну «1000 на 1000» повернула з російського полону 303 військових.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
04.02.2026
10:00

«Ніякого перемир’я. Треба розчавити укрофашистську гадину». Російські ЗМІ про Україну

"Ми не просто боремося з солдатом в окопі. Ми методично і професійно руйнуємо систему, яка дозволяє цьому солдату існувати як бойовій одиниці. Це складна, але вкрай ефективна робота"
Країна
03.02.2026
15:00

Чому у січні 2026 року ВПО залишилися без виплат, та що робити

Йдеться про сотні тисяч людей, які залишилися без грошей у зимовий період, у розпал війни та відключень електроенергії. Для багатьох із них припинення пенсії означає неможливість оплатити житло, ліки або базові потреби.
Світ
02.02.2026
18:29

“Зараз головна проблема – це сама кількість російських дронів”. Західні медіа про Україну і війну

Лише шість відсотків заявили, що надавали допомогу учасникам “спеціальної військової операції” Росії. Ілля Костюков, політичний активіст і адвокат з Бєлгорода, каже, що багато солдатів просять його допомогти їм розірвати військові контракти...
Всі статті