ПФУ продовжує нараховувати виплати пенсіонерам на окупованих територіях, але є нюанс

Пенсійний фонд України продовжує нараховувати виплати всім пенсіонерам, у тому числі тим, хто наразі знаходиться на окупованій території, якщо вони мали на це право станом на 24 лютого 2022 року. Про це на брифінгу повідомила начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталія Рад, - повідомляє Укрінформ.

«Я хочу ще раз підкреслити, що всі виплати, на які мали право пенсіонери станом на 24 лютого 2022 року, не припинялись за ініціативи Пенсійного фонду, їх нараховують і виплачують», - заявила Рад, відповідаючи на запитання, чи нараховуються пенсії на банківські картки пенсіонерам, які мешкають на окупованій території і зокрема в так званій «ДНР».

За словами Рад, зупиняються виплати пенсій тільки за отриманням інформації про смерть пенсіонера.

Вона зазначила, що банківські установи можуть самостійно прийняти рішення про припинення дії картки пенсіонера, але Пенсійний фонд продовжує нараховувати гроші.

«Ще є правила, якими регулюється діяльність або банківської установи, або пошти. Якщо людина, наприклад, протягом тривалого часу не знімає гроші, то банківська установа реагує, вона вимагає в клієнта осучаснити банківську карту, якось ідентифікувати себе і так далі. Виникають такі питання. Але з боку Пенсійного фонду, навіть якщо виникають питання по банківській карті або якісь ще питання, людина чи картку не отримала, чи ще щось, то Пенсійний фонд нараховує і перераховує ці виплати», - пояснила Рад.

Вона додала, що навіть, коли банки затримують виплату, в окремих випадках Пенсійний фонд це питання зʼясовує, і виплата поновлюється.

«Зараз здебільшого спрощений підхід до нарахування виплат з точки зору верифікації, з точки зору ідентифікації саме особи. Всі знають, що такі ідентифікації жорстко передбачались і виконувались до періоду COVIDу, в період COVIDу вони були більш гнучкими, а зараз, у військовий час, ми підходимо до цього більш лояльно і більш гнучко», - заявила представниця ПФУ.

Вона підкреслила, що це рішення Українського уряду, який розглядав це питання, оскільки було багато звернень, і було прийняте рішення, яке спрощує навіть й ідентифікацію.

За інформацією Рад, у серпні 2023 року кількість одержувачів пенсії на Донеччині становить 719,2 тис., середня пенсійна виплата - 6 697,79 грн.

Всього на виплату пенсій на Донеччині у серпні було направлено 4 843,3 млн грн.

Статті

Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Всі статті