Перші поставки снярядів у межах чеської ініціативи можуть прибути в Україну наприкінці травня - Боррель

Перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, можуть прибути до України наприкінці травня - на початку червня. Про це заявив головний дипломат Європейського Союзу Жозеп Боррель за підсумками зустрічі з міністрами закордонних справ та оборони країн-членів, повідомляє "Європейська правда"

Він підкреслив, що до чеської ініціативи із закупівлі боєприпасів для України приєдналися багато держав, а перші поставки снарядів "можуть бути наприкінці травня-на початку червня". 

"І багато країн висловили готовність брати участь у німецькій ініціативі з пошуку систем ППО задля координації і просування зусиль із посилення української ППО", – зауважив Боррель. 

За словами головного дипломата ЄС, чимало країн заявили про готовність зробити внески у дві ініціативи. 

"Ці завдання – більше ППО і більше снарядів калібру 155 мм – залишаються нашим пріоритетом", – акцентував Боррель. 

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що перші снаряди від чеської ініціативи Україна отримає пізніше, ніж очікувалося. 

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті