Перші партії снарядів у рамках "чеської ініціативи" вже надходять в Україну

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що перші партії снарядів, які закупили в рамках чеської ініціативи, вже надходять в Україну. Про це повідомляє Телеграм-канал "Радио Свобода".

"Цього року ми зможемо закупити і безперервно постачати значну кількість боєприпасів. До цього часу Чехія поставила через різні канали понад мільйон снарядів для України", - розповів Ліпавський в інтерв'ю "Радио Свобода".

Боєприпаси змогли закупити завдяки зусиллям держав, які підтримали чеську ініціативу і зобов'язалися профінансувати купівлю снарядів для України. Загалом ідеться про 20 країн.

"П'ять із них уже надіслали гроші, і зараз ми можемо укладати угоди і закуповувати боєприпаси з різних країн, а потім відправляти їх в Україну, щоб вона могла захищатися від російської агресії", - пояснив міністр.

Наприкінці травня прем'єр Чехії Петр Фіала заявив, що Україна отримуватиме десятки тисяч снарядів щомісяця в рамках чеської ініціативи. Тоді він повідомив, що в ініціативі беруть участь півтора десятка країн ЄС і НАТО.

У лютому президент Чехії Петр Павел оголосив, що триває збір 800 000 снарядів для України з країн, що не входять до Європейського союзу.

Як повідомлялося, Чехія могла б цього року навчити на своїй території 4 тисячі українських військових.

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті