Переселенець зі Слов’янська розробив електроноші для транспортування поранених

Електроноші для транспортування поранених військовослужбовців розробив переселенець із Слов'янська Дмитро Мамонов, який нині проживає у Житомирі. Про це повідомляє "Укрінформ".

Ідея створення електронош виникла в Дмитра, коли він побачив по телевізору роботу естонських наземних безпілотників, які теж використовують для порятунку поранених.


"Я зацікавився, як можна допомогти пораненим за допомогою наземних безпілотників. THeMIS – це дороговартісна річ, а нашим військовим потрібен дешевий варіант, який, умовно кажучи, можна перевозити в “Жигулях”. Я почав працювати над цією ідеєю та зайнявся пошуком рішення”, - каже він.

Спочатку чоловік розробив 3D-проект, отримав деталі від київської компанії, а вже потім самостійно займався токарними та зварювальними роботами. Створюючи пристрій, Дмитро постійно радився з бойовими медиками та військовослужбовцями.

Дмитро вже звертався до одного з підприємств, яке могло б вкластися в його розробку. Але там нею не зацікавилися, тож чоловік вирішив втілювати її самотужки. Загалом на створення одного мобільного пристрою він витратив 70 тисяч гривень. 

“Військові зацікавилися моєю розробкою, кажуть, що ця річ їм дуже потрібна. Я вважаю, що один такий зразок має бути в кожній роті”, - говорить Мамонов.

Наразі чоловік шукає інвестора, який міг би фінансувати його проект. 

Статті

Донбас
10.12.2023
20:18

Як бойовик "ДНР" умовив Путіна брати участь у виборах президента. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу демонстрували свою причетність до найважливішої, на їхню думку, справи - висунення нинішнього російського диктатора кандидатом у президенти. Місцеві пропагандисти радісно повідомляли, що так званий спікер...
Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Всі статті