Перепідготовку «ветеранів СВО» проводитимуть коледжі РФ, а з їх випускників формуватимуть спеціальні «наукові» роти для російської армії

Фото иллюстративное Фото иллюстративное

«Кабмін планує наступного року розширити можливості коледжів для перепідготовки учасників спецоперації», - йдеться в заяві віце-прем'єра РФ Дмитра Чернишенка на засіданні Держради.

Віцепрем'єр Тетяна Голікова уточнила, що для учасників війни проти України за програмою перепідготовки створено перелік із 213 пріоритетних спеціальностей. Навчати їх будуть за державний рахунок. 

Крім того, на засіданні повідомили про доручення Путіна про особливий порядок проходження військової служби за призовом для випускників проекту «Професіоналітет». Для таких випускників в майбутньому можуть з'явитися особливі науково-виробничі роти *.

Як повідомлялося, в «ДНР» хочуть навчити ветеранів «СВО» з ампутаціями на водіїв пасажирських автобусів. 

* Науково-виробничі роти - це підрозділи в Збройних Силах РФ, які дозволяють студентам і випускникам технічних вузів поєднувати строкову службу з науковою і виробничою роботою.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
25.12.2025
12:37

Житлові ваучери на 2 мільйони гривень: нова програма для ВПО, але не для всіх

Питання постійного житла— це не лише про комфорт. Для багатьох родин це про здатність "закріпитися" в громаді, влаштувати дітей у школи й садочки, планувати роботу, лікування, догляд за літніми батьками.
Світ
24.12.2025
12:00

«Українську енергетику добиває упертість Зеленського». Російські ЗМІ про Україну

"Є загальноприйняті принципи організації виборчого процесу. І мільйони громадян не можна позбавляти права голосу, навіть якщо вони і живуть десь за кордоном"
Донбас Країна
22.12.2025
23:59

Війна та люди. Що визначає майбутнє українського Донбасу

Від війни залежить, скільки громадян України виїдуть із регіону і чи буде їм кудись повертатися. Від людей - чи захочуть вони жити в країні, де їх вбиває РФ і стигматизують свої ж "національно свідомі" співвітчизники.
Всі статті