Перемогти ідеологію ненависті сьогодні: Байден у Нормандії порівняв опір союзників Гітлеру із боротьбою проти агресії Путіна

Президент США Джо Байден порівняв боротьбу проти агресії президента Росії Владіміра Путіна з опором світу нацистській Німеччині на чолі з її лідером Адольфом Гітлером, - повідомив "Голос Америки".

Під час промови про важливість демократії до 80-річчя висадки союзних військ у Франції Байден наголосив, що завдяки кожному морському піхотинцю, який штурмував пляжі Нормандії, "грізний диктатор, що завоював континент, нарешті зустрів гідного суперника".

"Вони виступили проти агресії Гітлера. Чи хтось сумнівається, що вони хотіли б, щоб Америка виступила проти агресії Путіна тут, у Європі, сьогодні? Вони штурмували пляжі разом зі своїми союзниками. Чи хтось вважає, що ці рейнджери хотіли б, щоб американці сьогодні діяли наодинці? Вони боролися за подолання ідеології ненависті в 30-40-х роках. Хтось сумнівається, що вони не зрушили б небо і землю, аби перемогти ідеології ненависті сьогодні?" - сказав Байден.

Він також зазначив, що американські військові, які брали участь у висадці в Нормандії, вірили у США та демократичні цінності, які вважали важливішими за власні життя: "Ці рейнджери поставили місію та країну вище за себе. Чи хтось вірить, що сьогодні вони вимагали б меншого від кожного американця?"

Президент США закликав, аби заходи із вшанування висадки союзних військ у Нормандії були спрямовані не лише на те, щоб вшанувати події 6 червня 1944 року, військових та їхню сміливість, а й для того, щоб "дослухатися до відлуння їхніх голосів".

"Вони не просять нас підійматися на ці скелі, але вони просять нас залишатися вірними тому, що стоїть за Америкою... Вони не вимагають від нас виконувати їхню роботу. Вони вимагають від нас виконувати свою роботу: захищати свободу в наш час, захищати демократію, протистояти агресії за кордоном і вдома", - сказав Байден.

Він також звернувся до американців зі словами про те, що "відмовляється вірити, що велич Америки - у минулому" і закликав до того, аби вшановувати військових, які захищали демократію під час висадки в Нормандії щоденними діями, "щоб гарантувати, що наша демократія вистоїть, що душа нашої нації живе."

"Я продовжую вірити, що немає нічого неможливого для нас в Америці, коли ми діємо разом", - зазначив Байден.

Статті

Світ
17.07.2024
10:29

«Вони намагатимуться знову водити нас за ніс». Російські ЗМІ про Україну

Він, по-перше, намагається зупинити стрімке падіння Європи в прірву і, по-друге, послідовно відстоює національні інтереси своєї країни, домагаючись територіальної автономії для угорців Закарпатської України
Світ
16.07.2024
09:57

"Росія навмисно обрала лікарню своєю мішенню". Огляд західних медіа

Між візитом Орбана до Москви і нападом на дитячу лікарню були лише вихідні. Це багато говорить про те, як Кремль ставиться до ініціатив, подібних до ініціативи угорського глави уряду: з байдужістю і радістю від приниження".
Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Всі статті